Informatie over Oekraïense opvang Schutterveld 6-38

8 december 2025, 15:48

De locatie Schutterveld 6-38 is aangekocht door de gemeente als opvanglocatie voor Oekraïense ontheemden. Daarvoor moet er eerst verbouwd worden. De verbouwing is op 1 december begonnen. Dat is later dan was gepland. In de zomer van 2026 gaat de nieuwe locatie open.

Waarom opvang op deze locatie?

De gemeente moet Oekraïense ontheemden opvangen. Omdat de oorlog in Oekraine nog steeds doorgaat kunnen de vluchtelingen niet terug en er komen ook nu nog nieuwe vluchtelingen bij. Daarom is deze nieuwe locatie nodig. Bovendien sluiten 2 bestaande locaties voor opvang. Mensen die nu op die locaties zitten verhuizen in de zomer naar de nieuwe locatie. Voor de opvang van Oekraïense ontheemden krijgt de gemeente geld van het Rijk.

Wat merkt u ervan?

De verbouwing kan altijd overlast veroorzaken. Er wordt alleen binnen in het gebouw gewerkt. De aanvoer van bouwmateriaal zal zoveel mogelijk via de achteringang aan de Antony Fokkerweg gedaan worden.

Op de pagina Vluchtelingen en asielzoekers leest u meer over opvang van vluchtelingen.