Winteropvang in Leiden
De permanente winteropvang in Leiden is op maandag 17 november 2025 geopend. Deze opvang is beschikbaar voor alle dakloze mensen uit de regio Holland Rijnland en blijft open tot en met zondag 15 maart 2026.
De winteropvang bevindt zich in gebouw C, naast de regionale opvanglocatie Nieuwe Energie in Leiden (3e Binnenvestgracht 23). Iedereen die dakloos is, kan zich melden voor de opvang – ook mensen die normaal geen toegang hebben tot de opvang.
Drie weken opvang
Mensen kunnen in principe 3 weken gebruikmaken van opvang. In deze periode krijgen zij begeleiding en wordt samen gekeken naar mogelijke vervolgondersteuning of een passende vervolgplek. Voor iedereen die gebruikmaakt van de opvang zijn maaltijden beschikbaar. Daarnaast kunnen bezoekers gebruikmaken van sanitair en een wasmachine.
Specialistische begeleiding
Stichting De Binnenvest en Stichting Barka bieden specialistische begeleiding. De Binnenvest biedt specialistische begeleiding aan dakloze mensen. Barka richt zich specifiek op het begeleiden van dakloze EU-arbeidsmigranten. BOA’s, politie en outreachend werkers signaleren dat deze groep in Leiden en de regio groeit en dat hun situatie steeds complexer wordt. Kent u iemand die dakloos is of hulp nodig heeft? Wijs diegene dan op deze winteropvang.