Werkzaamheden Gangetje – Nieuwe Rijn

20 oktober 2025, 17:54

Vanaf maandag 27 oktober starten we met werkzaamheden om de straat groener, veiliger en toegankelijker te maken voor iedereen.

Wat gaat er gebeuren?

Een belangrijk onderdeel van de ‘Agenda Autoluwe Binnenstad’ is het project ‘Ruimte op Straat’. Met dit project zorgen we ervoor dat de openbare ruimte toegankelijk is voor voetgangers en prettiger is om te verblijven. De komende jaren halen we parkeerplaatsen in de binnenstad weg en richten we deze plekken anders in. Denk daarbij aan meer groen, bankjes, laden en lossen, fietsparkeren en ruimte voor terrassen.

Dit is wat we gaan doen

LocatieWat gaat er gebeuren?
Gangetje en KarnemelksbrugWe halen hier 7 parkeerplekken weg. De huidige parkeerplekken op de Karnemelksbrug worden vervangen door laad- en losplekken.

De huidige plek van de laad- en losplekken op het Gangetje komt vrij. Dit wordt een stoep zodat voetgangers veilig kunnen lopen. Ook komt er een fietsparkeervak waar mensen kort hun fiets kunnen parkeren.
Nieuwe Rijn (tussen nr. 50 en 62)Hier vervangen we parkeerplaatsen door
fietsparkeerplaatsen, een bankje en terras. Daarnaast maken we de boomvakken groter en komen er nieuwe planten in (meer groen).

In totaal maken we op deze locaties ruimte vrij door 14 parkeerplekken op te heffen.

Wanneer zijn de werkzaamheden?

Aannemer AW Onderhoud BV voert de werkzaamheden uit.

  • Startdatum: maandag 27 oktober 2025
  • Einddatum: woensdag 12 november 2025
  • Werktijden: elke dag tussen 7:00 en 16:00

De markt ondervindt hier geen hinder van.

Belangrijk: haal uw eigendommen op tijd weg

Wij vragen u vriendelijk om alle eigendommen die op de parkeervakken staan tussen Nieuwe Rijn 50 en 62 weg te halen voor maandag 27 oktober. Denk aan bijvoorbeeld uw reclameborden, fietsen of andere bezittingen.
Let op: Als u dit niet zelf doet, moeten wij dit voor de start van de werkzaamheden verwijderen. Dit doen we met zorg, maar in dat geval kunnen wij niet aansprakelijk worden gesteld voor eventuele schade aan uw eigendommen.

Wat kunt u verwachten aan hinder?

Wij doen ons uiterste best om de overlast tot een minimum te beperken. Helaas kunnen we dit niet helemaal voorkomen.

  • Bereikbaarheid: uw woning en bedrijf blijven te allen tijde bereikbaar voor voetgangers.
  • Overlast: het is mogelijk dat u enige geluids- en verkeershinder ervaart tijdens de werktijden.