Voorlopig groenontwerp Valkenpad
Op woensdag 20 november 2024 stonden we in het Huis van de Buurt Op Eigen Wieken om het vergroeningsplan voor het Valkenpad aan u te presenteren. Nogmaals hartelijk bedankt voor uw betrokkenheid en enthousiasme.
Het vergroenen van versteende plekken is nodig om de stad voor te bereiden op het klimaat van de toekomst met meer hevige regenbuien en langere periodes van hitte en droogte. Een klimaatbestendig plein met een verbeterde biodiversiteit houdt het water beter vast in de ondergrond, gaat hittestress tegen en geeft de biodiversiteit een steuntje in de rug.
Voorlopig ontwerp
We hebben het vergroeningsplan gepresenteerd en uw opmerkingen zijn waar mogelijk verwerkt in een voorlopig ontwerp. Denk bijvoorbeeld aan:
- Waar mogelijk extra bomen en plantvakken.
- Toevoegen van inheemse planten.
- De functionaliteit van het plein behouden als het plein wordt vergroend.
Tweede bewonersavond
Het voorlopig ontwerp willen we graag aan u presenteren. Hierbij nodig ik u uit om op woensdag 2 april van 16.00 tot 17.30 uur met ons verder te praten over het ontwerp. Wij staan voor u klaar bij het Huis van de Buurt Op Eigen Wieken, Valkenpad 5 te Leiden. Wilt u deze datum in uw agenda noteren?