Varkens bestrijden Japanse duizendknoop

30 oktober 2025, 00:00

Sinds vorige week zijn Gerda en haar acht biggetjes van kinderboerderij Merenwijk te gast bij The Field. Daar mogen ze doen wat ze het liefst doen: grazen en lekker wroeten in de aarde!

Op het terrein van The Field groeit de Japanse duizendknoop. Dat is een exotische plant die zich snel verspreidt en flinke schade kan veroorzaken aan funderingen, wegen en rioleringen. De plant is lastig te bestrijden, maar het inzetten van biggen als natuurlijke helpers werkt in verschillende gemeenten al goed.

Goede verzorging

Er wordt goed gezorgd voor de varkens. Twee keer per dag komt een dierverzorger van de kinderboerderij langs en ook de medewerkers van The Field houden een oogje in het zeil. De varkens hebben vers drinkwater, twee iglo huisjes met overkapping om te schuilen en genoeg ruimte om rond te lopen. Het terrein is afgesloten en er is een dubbel hek om de varkens geplaatst, zodat ze veilig blijven.

Niet voeren

Bezoekers wordt gevraagd de biggen niet te voeren, want ze krijgen al een uitgebalanceerd dieet. De verwachting is dat de varkens een maand nodig hebben om het gebied kaal te gazen. Daarna gaan Gerda en haar biggetjes weer terug naar de kinderboerderij.