Parkeervergunning voor bezoekers
Woont u in een gebied met betaald parkeren? Dan kunt u met een digitale bezoekersvergunning betalen voor het parkeren van uw bezoek. Uw bezoek hoeft dan niet te betalen bij de parkeerautomaat. U kunt uw bezoek aanmelden of afmelden.
Een bezoekersparkeervergunning koopt u 1 keer. U krijgt hierbij meteen 20 uur parkeertegoed. U kunt later uren bij kopen. In de meeste gevallen is het goedkoper om met de digitale bezoekersparkeervergunning te parkeren.
Zone A en B
Het gebied met betaald parkeren in Leiden is verdeeld in zones.
- Zone A: centrum
- Zone B: wijken rondom het centrum (de schilwijken)
Kijk op de plattegrond in welke zone u woont of zoek het op in de straatnamenlijst (pdf, 5,73 mb).
Uw digitale bezoekersvergunning is geldig:
- voor de auto, motor of brommobiel met het kenteken dat u online heeft doorgegeven
- bij alle parkeerautomaten in de zone waar u woont en waar de vergunning voor is verleend
- in zone A: ook bij de vergunninghouderplaatsen. Let op: hier moet uw bezoek 24/7 aangemeld zijn voor het parkeren
Uw bezoek mag de auto niet parkeren op een autodate-parkeerplaats.
Wilt u weten wanneer uw bezoek moet betalen voor parkeren? Kijk dan op de pagina voor straatparkeren.
Voorwaarden vergunning aanvragen
U moet aan de volgende voorwaarden voldoen:
- U staat ingeschreven in de Basisregistratie personen van Leiden in de zone (A of B) waarvoor u de vergunning aanvraagt.
- U woont in een zelfstandige woonruimte (u deelt de keuken en badkamer niet).
- Per adres kunt u maximaal 1 bezoekersparkeervergunning krijgen. Op 1 vergunning kunt u meerdere bezoekers laten parkeren. U moet hiervoor wel de kentekens weten van het bezoek (auto, motor, brommobiel) en voldoende parkeertegoed hebben gekocht.
U hoeft zelf geen auto te hebben om een bezoekersparkeervergunning aan te vragen.