Denk mee over de muziekschool Hazewindsteeg
Vanaf juni wordt er in een klankbordgroep over de toekomstige muziekschool in de Hazewindsteeg nagedacht. U kunt samen met andere belanghebbenden meedenken en meedoen. U kunt zich hiervoor opgeven.
Wat is een klankbordgroep?
Een klankbordgroep bestaat uit buurtbewoners, ondernemers, cursisten en vertegenwoordigers van belangenorganisaties, zoals de wijkvereniging. We streven naar een evenwichtige vertegenwoordiging van alle belanghebbenden. De gemeente Leiden vindt het belangrijk dat de buurt betrokken is bij de plannen en actief meedenkt. In de klankbordgroep bespreken we zorgen, ideeën en suggesties. Leden brengen wensen en aandachtspunten in, die vervolgens kunnen worden meegenomen in het verdere ontwerpproces.
Hoe werkt de klankbordgroep?
De klankbordgroep geeft gezamenlijk advies aan de gemeente. Niet alle leden hoeven het altijd met elkaar eens te zijn, maar ieders stem telt mee. De gemeente geeft schriftelijke terugkoppeling over wat er met de inbreng gebeurt en welke punten worden meegenomen in de besluitvorming.
Van de deelnemers verwachten we een open en respectvolle houding. Er kunnen maximaal 8-12 personen deelnemen. Bij meer aanmeldingen maken we een selectie op basis van een representatieve afspiegeling van de betrokken belangen.
Welke onderwerpen komen aan bod?
De klankbordgroep reageert op presentaties en plannen voor de herontwikkeling van de muziekschool. Door de inbreng van expertise, lokale kennis en ideeën helpt de groep om het plan te verbeteren.
Het college besluit in het voorjaar of er een voorstel aan de gemeenteraad wordt gedaan om extra budget voor de muziekschool te reserveren. De gemeenteraad neemt hierover een besluit in juli 2025, bij de vaststelling van de Kaderbrief. Als er extra budget wordt toegekend, stelt de raad in oktober 2025 de kaders voor het ontwerp vast. Vanaf dat moment wordt de klankbordgroep verder actief betrokken bij het ontwerpproces.
Wanneer vergadert de klankbordgroep?
De eerste bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 13 mei van 19.00 – 21.00 uur in het stadhuis Leiden.
Hoe kan ik deelnemen?
Een aantal belanghebbenden heeft al interesse getoond om deel te nemen. Wilt u ook deelnemen? Meld u aan via een e-mail aan Linda van Kooperen: L.van.kooperen@leiden.nl. Graag ontvangen wij uiterlijk 30 april 2025 uw definitieve aanmelding.
Waar vind ik het verslag van de laatste bewonersavond?
Het verslag van de informatieavond op 30 januari kunt u online bekijken op de DoeMee-pagina van dit project.
Vragen?
Hebt u vragen over deze brief? U kunt ons bereiken op telefoonnummer 14 071 – keuze 4, van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ook een e-mail sturen naar L.van.kooperen@leiden.nl.