Subsidie Historisch Stadsbeeld
Bent u eigenaar of huurder van een pand ouder dan 50 jaar binnen het beschermd stadsgezicht Binnenstad of aan de Stationsweg? Dan kunt u gebruikmaken van de subsidie Historisch Stadsbeeld.
Met deze subsidie wil de gemeente Leiden de binnenstad aantrekkelijker maken voor bewoners en bezoekers. U kunt subsidie aanvragen voor:
- restauratie of reconstructie van een monumentaal onderdeel of een cultuurhistorisch object in de openbare ruimte
- aanbrengen van historische kleuren op historische gevels
- restauratie of reconstructie van historische winkelpuien
- aanbrengen van gevelreclame
Voorwaarden
De belangrijkste zijn:
- U bent eigenaar of huurder van een historisch pand in het beschermd stadsgezicht Binnenstad of aan de Stationsweg. Bent u huurder? Dan heeft u toestemming van de eigenaar nodig.
- U controleert via de vergunningencheck van het omgevingsloket of u voor de werkzaamheden een vergunning nodig heeft. Heeft u een vergunning nodig? Dan moet u die aanvragen via hetzelfde omgevingsloket. Dit kan ook nog nadat u de subsidie aanvraagt.
- Wilt u historische kleuren op gevels aanbrengen? Neem voordat u kleurenonderzoek laat doen contact op met Erfgoed Leiden e.o. om de aanpak en voorwaarden te bespreken.
- U begint niet met de uitvoering van het project voordat u van de gemeente een brief krijgt waarin staat dat u de subsidie krijgt.
- U krijgt voor uw project geen andere subsidie.
U vindt alle voorwaarden in de Subsidieregeling Historisch Stadsbeeld 2016.